Początek strony

O serwisie

W jednym miejscu znajdziesz dane ponad 100 instytucji publicznych. Portal jest źródłem wiarygodnych na bieżąco aktualizowanych danych, udostępnianych bezpłatnie do ponownego wykorzystywania. Aktualna lista dostawców danych jest dostępna w dziale Instytucje.

Portal stworzyliśmy z myślą o:

  • obywatelach zainteresowanych działaniami państwa,
  • firmach, które budują innowacyjne produkty i usługi oparte na danych,
  • organizacjach pozarządowych, wykorzystujących dane w codziennej pracy,
  • naukowcach prowadzących badania,
  • urzędnikach przygotowujących raporty i analizy.

Do korzystania ze strony nie jest wymagana rejestracja. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do dodatkowych funkcjonalności, w tym tworzenia własnych zestawień danych i wygodnego śledzenia aktualizacji danych, załóż konto w serwisie.

Kontakt

Pytania dotyczące funkcjonowania strony kieruj na adres: kontakt@dane.gov.pl.

Jeśli stworzyłeś aplikację wykorzysującą dane publiczne dostępne na portalu - pochwal się nią. Zamieścimy ją na naszej stronie. Napisz do nas jeśli nie znalazłeś danych, których potrzebujesz. Opisz szczegółowo rodzaj poszukiwanych danych. Przeanalizujemy możliwość udostępnienia ich przez dostawców.

Podstawa prawna

Serwis Dane.gov.pl realizuje cel Centralnego Repozytorium Informacji Publicznej, wskazanego w Ustawie o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) jako jeden z trybów dostępu i ponownego wykorzystywania informacji publicznej.

Na podstawie ustawy wydane zostały następujące rozporządzenia:

Przebudowa portalu jest dofinansowana z projektów: "Otwarte Dane - dostęp,standard, edukacja" oraz "Otwarte dane plus" POPC