Początek strony

SwiatPrzychodni.pl

Data udostępnienia: 5 października 2020, 11:59

Data modyfikacji: 1 kwietnia 2021, 06:35

Autor: WARG Sp. z o.o.

Słowa kluczowe: nfz, zdrowie, terminy, kolejki

Opis aplikacji

Grafika ilustracyjna z hasłem portalu, przykładami statystyk świadczeń i placówek oraz przyciskami do wyszukiwanych specjalności

SwiatPrzychodni.pl to portal internetowy ułatwiający wyszukiwanie placówek publicznej służby zdrowia z najkrótszymi kolejkami, zgodnie z hasłem przewodnim "Nie czekaj bez sensu!". Dane na stronie pochodzą ze sprawozdawczości dotyczącej długości kolejek jaką zobowiązani są prowadzić świadczeniodawcy współpracujący z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Poza wyszukiwaniem ośrodków zdrowia, serwis umożliwia pacjentom dzielenie się opiniami na ich temat oraz udostępnia publikacje o tematyce medycznej. Pod koniec września 2020 roku w portalu istniały aktywne profile ponad 25 tysięcy świadczeniodawców, na których temat użytkownicy opublikowali ok. 50 tys. komentarzy. 

W portalu można sprawdzić czas oczekiwanie na: wizytę w podstawowych poradniach (np. do endokrynologa: https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/endokrynolog/ ), badania (np. rezonans magnetyczny: https://swiatprzychodni.pl/specjalnosci/rezonans-magnetyczny/ ), zabiegi i leczenie szpitalne. Poza sprawdzeniem wolnych terminów, na profilach placówek znajdują się informacje ułatwiające kontakt i dotarcie do wybranego świadczeniodawcy.

Serwis nie opiera się wyłącznie na danych dostarczanych przez NFZ. Publikowane dane aktualizowane są często na podstawie zgłoszeń użytkowników czy osób odpowiedzialnych za prowadzenie ośrodków zdrowia. Dzięki czemu na wybranych profilach można odnaleźć dodatkowe informacje, jak godziny otwarcia, adresy stron www i email, które nie są dostępne za pośrednictwem API udostępnianego przez Fundusz.

Dodatkową istotną funkcją portalu jest zbieranie i prezentowanie statystyk dla konkretnych województw i miast. Umożliwia to porównanie liczby placówek i czasu oczekiwania na dane świadczenie w różnych rejonach Polski. Z tego powodu podawane przez portal informacje często wykorzystywane są przez lokalne i ogólnopolskie media oraz w publikacjach naukowych. W 2019 roku w serwisie został opublikowany raport "Porównanie zmian w dostępie do wybranych świadczeń opieki zdrowotnej w okresie marzec – sierpień 2019 r.", który analizował zmiany długości kolejek po wprowadzeniu reformy znoszącej limity finansowania zabiegów usunięcia zaćmy i wybranych badań. Informacje z tego raportu wykorzystywane były w publikacjach m.in. Gazety Wyborczej i Super Expressu.

Z serwisu można korzystać przy pomocy przeglądarki internetowej na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Powiązane dane (1)Podpowiedź
Sortuj według: (Automatyczne przeładowanie treści)
Informator o Terminach Leczenia Informator o Terminach Leczenia jest zbiorem danych znajdującym się w zasobach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obejmuje informacje o świadczeniach opieki zdrowotnej (procedury...
Słowa kluczowe: terminy leczenia, api terminy leczenia, itl, api itl, termin, wolny termin, api nfz
Zbiór danych
Data aktualizacji: 11 maja 2021, 06:25